Büyükşehir’den okullarda “atık” eğitimi

ulasim 07.04.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü tarafından, okullarda “atık” eğitimi veriliyor. Atık Şube Müdürü Vekili Dr. A. Tülay Selici ve Çevre Mühendisi Zeynep Yarma, Rahmi Kula Anadolu Lisesi (REKAL) öğrencilerine, "Atıkların geri dönüştürülmesi, kaynağında ayrı toplanarak minimize edilmesi" konusunda eğitim verdi.

Rahmi Kula Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen eğitim seminerine okul müdürü ve öğretmenleri de katıldı. Eğitim sırasında; ambalaj atıkları, bitkisel atık yağlar ve piller ile bayat ekmeklerin kaynağında toplanarak geri kazanımı hakkında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Atık Yönetimi Şube Müdürlüğü uzmanları, Karesi, Savaştepe, Kepsut ve İvrindi Belediyelerinin ambalaj atıklarının BAÇEYÖB (Balıkesir İli Sürdürülebilir Çevre Yönetimi Belediyeler Birliği) tarafından toplandığını belirttiler. Yetkililer, eitim sonrasında ise öğrencilerin soruları cevaplandırdı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ayşin Şirvancı, atıkların kaynağında ayrılarak geri kazanımı ile ilgili eğitim çalışmalarının okullarda devam edeceğini  bildirdi.