Büyükşehir’den Üniversitelilere ‘Altın Bilezik’

ulasim 27.10.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) arasında üniversite öğrencilerinin de Balıkesir Meslek Edindirme Kursları (BALMEK) ile buluşması için protokol imzalandı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir tarafından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen tören ile imzalanan protokol kapsamında üniversite öğrencileri BALMEK kursların ücretsiz olarak yararlanacak. Kurslar ile öğrenciler halk arasında ‘Altın Bilezik’ olarak adlandırılan ikinci bir meslek edinecekler.

Öğrenciler kurslar ile mesleki becerilerini geliştirirken, kişisel becerilerine de artı değer kazandıracaklar. Programın koordinasyonu ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi başkanlığı ve Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi dekanlığı tarafından sağlanacak. Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde ‘Kurs Koordinatör Ofisi’ kurulacak.

BAŞKAN UĞUR: “ÖĞRENCİLERİMİZ MESLEK EDİNECEK”

Protokol töreninde konuşan Başkan Uğur, “Balıkesir Üniversitesi ile Büyükşehir arasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki BALMEK tarafından açmış olduğu meslek edindirme kursları için protokol imzaladık. Üniversitedeki öğrencilerimize bir meslek kazandırmak için işbirliği yapacağız. Öğrenciler BALMEK kurslarından yararlanabilecek. Bu konuda bir büroda üniversiteye açılacak. Üniversitemiz için Balıkesir için hayırlı uğurlu olsun. Her şey Balıkesir için” dedi.

Daha sonra Başkan Uğur ve Rektör Özdemir arasında protokol imzalandı.