"DASK Anadolu Buluşmaları" Balıkesir`den Başlıyor

ulasim 26.05.2014

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından zorunlu deprem sigortasını tanıtmak ve farkındalık yaratmak amacıyla projelendirilen ‘DASK Anadolu Buluşmaları’nın ilk toplantısı Balıkesir`de yapılacak.

Konut sayısı yüksek fakat Zorunlu Deprem Sigortası poliçe sayısının az olduğu illerde konuya dikkat çekmek ve eksiklikleri tamamlamak için hayata geçirilen “DASK Anadolu Buluşmaları”nın ilk toplantısı, 27 Mayıs Salı günü Saat:09.00`da Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi`nde yapılacak. Birinci derece deprem riski altında bulunması ve zorunlu deprem sigortalılık oranının %38 olması sebebiyle Balıkesir`de gerçekleştirilecek ilk toplantıya; Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Mahir Alkan, DASK Koordinatörü İsmet Güngör, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Tapu Müdürü Atilla Eren konuşmacı olarak katılırken toplantının moderatörlüğünü ise Noyan Doğan yapacak.
 
Ayrıca bu önemli etkinlik, Habertürk Televizyonu tarafından canlı yayınlanırken, TRT Haber kanalı tarafından da özel program yapılacak. Deprem riski, deprem hazırlıkları, Zorunlu Deprem Sigortası, kentsel deprem bilinci gibi pek çok konunun ele alınacağı toplantı, halka açık olarak gerçekleştirilecek olup toplantıya tüm halkımız davetlidir.