Dursunbey'in 41 Yıllık Yol Çilesini Büyükşehir Bitirdi

ulasim 16.11.2015

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin tüm ilçelerde ve kırsaldaki yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bu hizmetlerden memnuniyet duyan Balıkesirliler, Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyor. Dursunbey ilçesinde 41 yıldır aşılamayan Simav Grup Yolu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekiplerinin çalışmasıyla nihayet tamamlanıp asfaltlandıktan sonra araç trafiğine açıldı. İlçe halkı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'a teşekkür ettiler.

41 YILLIK ÇİLE BİTTİ.. 

TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN YOL KAPATIP PANKART AÇTILAR 

Dursunbey’de uzun yıllar yılan hikayesine dönen, vatandaşların 41 yıldır çile çektiği Simav Grup Yolunun yapılmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’a kırsal mahallelerdeki vatandaşlar ve muhtarlar yolu kapatarak teşekkür etti. 25 yerleşim yerini ilgilendiren Simav Grup Yolunun geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde asfaltlanıp trafiğe açılması Dursunbeyliler tarafından büyük memnuniyetle karşılanmıştı. Simav ile Dursunbey arasında bulunan ve bu iki ilçeyi birbirine bağlayan yol 1974 yılından bu güne bölgede yaşayan vatandaşlar için en büyük sorundu. Yol çilesi sona eren vatandaşlar bir araya gelip Başkanlara teşekkür etmek için Simav Grup Yolunu kapattılar. 30 Mart seçimlerinde Büyükşehir olan Balıkesir'in Kurucu ve ilk Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ahmet Edip Uğur'un talimatıyla Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın da girişimleriyle yaz aylarında asfalt çalışması başlatıldı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekiplerinin yaklaşık bir ay süren çalışmaları sonucunda yolun büyük bölümü asfaltlanarak trafiğe açıldı. 

BÜYÜKŞEHİR TAMAMLAYIP KARAYOLLARI'NA DEVRETTİ 

Simav Grup Yolunun yapımının ardından ilçeyi ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bu yolun Karayollarına devredileceği yönünde de açıklama yapmıştı. Simav Grup yolu yaklaşık iki ay önce Karayolları tarafından Büyükşehir Belediyesi'nden devralındı. Yolda yaşanan bu gelişmelerin ardından Dursunbey ilçesine bağlı kırsal mahallelerdeki muhtarlar ve vatandaşlar bir araya gelerek Başkanlara teşekkür ettiler. Aziziye Mahallesi yakınlarından geçen yolda toplanan yaklaşık 100 kişi yolu kapatıp, üzerinde “Simav Grup Yolumuza ve bölgemize yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’a teşekkür ederiz” yazılı pankart açıp teşekkür ettiler. Kırsal mahalle muhtarları, 41 yıldır büyük sorun olan ve ulaşımda aksaklıklara sebebiyet veren bu yolun yapımında emeği geçenlere teşekkür ettikten sonra 'yol hatırası' çekildiler.