Gaziosmanpaşa İle Plevne Mahalleleri Altgeçitle Birleşti

ulasim 10.11.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve ulaşım sorununa kalıcı çözüm üretmek için Plevne Mahallesi’ndeki Demiryolu Caddesi ile Gaziosmanpaşa Mahallesi’ndeki TCDD Caddesi’ni birleştiren 9.5x6 metre boyutlarındaki altgeçit törenle hizmete açıldı.

Vali Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın katıldığı açılış törenine Plevne ve Gaziosmanpaşa Mahallesi sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Gaziosmanpaşa Mahalle Muhtarı Şinasi Çağlı ve Plevne Mahallesi Muhtarı ve Cemil Erdoğan; iki mahalleyi birbirine bağlayan altgeçit projesinden dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’a teşekkür etti. İki komşu mahallenin altgeçit projesiyle birlikte kardeş mahalle haline geldiğini kaydeden Plevne Mahallesi Muhtarı Cemil Erdoğan, “Hizmetlerinizden dolayı size çok teşekkür ediyorum. Burası kör bir noktaydı, altgeçitle birlikte bu bölgede değer kazanacak” dedi.

“Başkan Uğur, Cumhurbaşkanının selamını iletti”

Altgeçit açılış töreni öncesinde konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiğini, bu ziyarette Balıkesir’in sorunlarını ve isteklerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini söyledi. Uğur, “Geçtiğimiz hafta çok bereketli ve hareketli bir hafta oldu. Hafta başına da bu açılış töreniyle büyük bir enerjiyle başladık. Geçen hafta Çarşamba günü Sayın Cumhurbaşkanımız ilk büyükşehir belediye başkanı olarak bizi kabul etti. Balıkesirlilerin beklentilerini, arzularını ve isteklerini Cumhurbaşkanımıza ilettik. Cumhurbaşkanımız hepinize çok selamı var. Balıkesir’e değer veriyor. Balıkesir’de yapılması gereken yatırımların takipçisi olacağını belirtti” dedi.

“Bursa’daki toplantıdan iyi sonuçlar çıkacaktır"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, başbakan yardımcıları ve bakanların katılımıyla Bursa’da yapılan büyükşehir belediye başkanları toplantısı hakkında da bilgi veren Başkan Uğur, “Hafta sonu Bursa’daydık. Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları, bakanlar ve 18 büyükşehir belediye başkanının katılımıyla Cuma ve cumartesi günü toplantı gerçekleştirdik. Yapılması gerekenlerin hepsi dile getirildi. İnşallah o toplantıdan da iyi sonuçların çıkacağına inanıyorum” dedi.

“Köprülü Kavşaklara, geçitlere ihtiyacımız var”

Plevne ve Gaziosmanpaşa Mahallelerini birbirine bağlayan altgeçit projesinin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Balıkesir’imize yapacağımız çok güzel şeyler var. Bugün yağmur yağdı Atatürk Anıtı’ndaki törene 15 dakikada ulaşamadık. Balıkesir’in köprülü kavşaklara, geçitlere ihtiyacı var. İnşallah bu işleri merkezi hükümetimizin desteğiyle yapacağız. Bu altgeçidin yapılmasına destek veren Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür’e teşekkür ediyorum. Bize çok büyük destek verdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyük bir emekle çalıştılar, kısa sürede bu işi yaptılar” dedi. Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karayolları 14. Bölge Müdürü Öner Özgür, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz altgeçidin açılışını yaptı. Açılış töreninin ardından Vali Yaman ve Başkan Uğur, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.