GMKA`nın 2015 Yılı Mali Destekler Teklif Çağrısı Toplantısı Yapıldı

ulasim 09.01.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) 2015 yılı Mali Destekler için teklif çağrısının duyurulduğu toplantıya katıldı. Teklif çağrısıyla ilgili GMKA hizmet binasında destek çağrısıyla ilgili çıkılan çağrı programına dair bir tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya GMKA Yönetim Kurulu Üyesi de olan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül ve Karesi Kaymakamları, GMKA Genel Sekreteri Esra Kocabaş ile çok sayıda bürokrat katıldı.

GMKA’dan söz konusu toplantıyla ilgili şu bilgiler verildi:

“Güney Marmara Kalkınma Ajansı Yeni çağrıda İktisadi Kalkınma, Küçük Ölçekli Altyapı ve Sosyal Kalkınma Programları olmak üzere üç farklı programla, 13 Milyon TL’lik hibe bütçesi KOBİ’ler, kurumlar ve sivil toplum örgütlerinin projeleri için kullanılacak. Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2015 yılında çıktığı 5. Mali Destek Programının detaylarını açıkladı. Yılın son günü gece geç saatlerde yayınlanan destek programı, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı olmak üzere üç ana başlıkta yayınlandı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın (GMKA) bu yılki mali destek programları için belirlediği toplam bütçe ise 13 Milyon TL büyüklüğünde. Bu miktarın 5,5 Milyon TL’si İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, 2 Milyon TL’si Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı, 5,5 Milyon TL’si ise Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yapılacak proje başvurularına ayrıldı. Ajans proje başvurularını en son Kalkınma Ajansları YÖNETIM Sistemi (KAYS) üzerinden son başvuru tarihi 13 Mart 2015 saat 20’de. Programa yapılan başvurudan sonra KAYS çıktılarının ve destekleyici belgelerin Ajansa son teslim tarihi ise 20 Mart 2015 saat 17 olarak açıklandı.”

GMKA Genel Sekreteri Esra Kocabaş’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Vali Mustafa Yaman da bir konuşma yaptı. Açılış konuşmalarının ardından GMKA Program Yönetimi Birim başkanı Şuayip Ünal katılımcılara çağrı programına dair interaktif bir sunum gerçekleştirdi. Vali Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, 2015 yılı Mali Destekler için teklif çağrısı programının hayırlı olmasını diledi.