Hollanda Başkonsolosu’ndan Başkan Uğur’a Ziyaret

ulasim 07.12.2016

Hollanda İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u makamında ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi çalışmaları ve Balıkesir hakkında bilgi aldı. Başkonsolos Schuddeboom, Hollanda'nın 2002-2014 yılları arasında Türkiye'ye 20 milyar dolarlık yatırım yapıldığını ve bunun her iki ülke için büyük anlam ifade ettiğini belirtti. Türk girişimcilerin Hollanda'da başarılı olduğunu söyleyen Başkonsolos Schuddeboom, Türk iş dünyasının 7 buçuk milyar dolarlık Hollanda'da iş hacmi olduğunu kaydetti. Başkonsolos Schuddeboom, Avrupalıların Balıkesir’i Gold Ring olarak gördüklerini söyledi.

BAŞKAN UĞUR BÜYÜKŞEHİR’İN PROJELERİNİ ANLATTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve çalışmaları hakkında Başkonsolos Schuddeboom’a bilgiler verdi. İkili Balıkesir’in ve Hollanda’nın tarımsal ve ekonomik durumunu değerlendirdi. Başkan Uğur, Schuddeboom’a Ayvalık’a inşa edilen Cunda Köprüsü ve kanal ile yapılması planlanan Yat Limanı hakkında bilgiler verdi. Başkan Uğur, Hollandalılara ayrıca Bandırma Port Projesi’nden de bahsetti. Türkiye’nin tarımsal üretiminin büyük bölümünün Balıkesir’de yapıldığını ifade eden Başkan Uğur, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi için çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Ziyaret sonunda Başkan Uğur, Başkonsolos Schuddeboom’a Büyükşehir Belediyesi tarafından Darphane’ye bastırılan hatıra para hediye ederken, Schuddeboom ise Uğur’a Hollanda’yı anlatan bir kitapçık hediye etti.