İl Müftüsü Turgut Açari Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur`u Makamında Ziyaret Etti

ulasim 13.10.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, İl Müftüsü Turgut Açari’yi makamında kabul etti.

Başkan Uğur, Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle gerçekleşen ziyarette Müftü Açari ve ekibinin nezdinde tüm din görevlilerinin haftasını tebrik ederken, Camiler Haftası’nın da hayırlı olmasını diledi. Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, camilerin bakım ve temizliklerinin belediyeler tarafından titizlikle yapıldığını hatıltarak konunun takipçi olunmasını istedi.

Başkan Uğur Balıkesir OSB’ye Cami Yaptıracak

İl Müftüsü Turgut Açari, Camiler Haftası nedeniyle düzenlenecek etkinlikler ve programlar hakkında bilgilendirerek davette bulundu. Müftü Açari ve beraberindeki heyete teşekkür edip başarı dileğinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ne yeni bir cami yaptıracağını açıkladı. Özel bir mimari tasarım ile yapılacak olan caminin maket görüntülerini de İl Müftüsü ve beraberindekilerle paylaşan Başkan Uğur, toplamda 800 kişi kapasiteli caminin Balıkesir OSB’ye yakışacağını ifade etti. A. Edip Uğur, bir süre önce Erdek ilçesini ziyareti sırasındaki temaslarında rastladığı özel bir müteşebbis tarafından babasının adına yaptırılan caminin mimarisini beğendiğini, bu caminin mimarı ile görüşüp OSB için yaptıracağı caminin mimarisini tasarlamasını istediğini kaydetti.

İl Müftüsü ve yardımcıları özel mimari tasarıma sahip caminin muhteşem olacağını belirterek Başkan Uğur’a bu girişiminden dolayı teşekkür ettiler. Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, ziyaretin sonunda İl Müftüsü ve beraberindeki heyet ile fotoğraf çekildi.