İtfaiye Haftası Kutlanıyor

ulasim 28.09.2015
İtfaiye Teşkilatı'nın kuruluşunun 89. yıldönümü kutlanıyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatından bir heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'u makamında ziyaret etti.

25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası Balıkesir'de de çeşitli program ve etkinliklerle kutlanıyor. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, beraberinde 19 ilçe merkezinde faal olan itfaiye grup amirliklerinden birer temsilci ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a nezaket ziyaretinde bulundu. İtfaiye Daire Başkanı ve personelini makamında kabul eden Başkan Uğur, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 89. yılını ve İtfaiye Haftasını kutladı. İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen beraberindeki itfaiye gönüllüsü çocuklarla birlikte ziyaret ettiği Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a çiçek takdim ederken, itfaiyeci şapkası ve itfaiyecilerin kullandığı özel bir çakı hediye etti.

İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, Başkan Uğur'a  Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra yapılan atılımlar ve aldıkları destek için teşekkür etti. Ergelen, özellikle son birbuçuk yılda teşkilatta büyük bir gelişim ve atılım olduğuna dikkat çekti. İtfaiye Teşkilatının 89. yıldönümünü kutlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Gerek eğitim gerek teknolojik olarak itfaiye teşkilatına her türlü desteği veriyoruz. Büyük bir özveri ile 24 saat boyunca görevi başında olan teşkilat mensuplarımızı kutluyor, teşekkür edilorum. Yangını asla arzu etmeyiz, ancak böyle durumlarda da Büyükşehir Belediyesi İtfaiye birimlerimiz her an görevlerinin başında. İtfaiye Haftalarını tekrar kutluyorum” diye konuştu.

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olan İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, 89. yıl kapsamında kutlanan İtfaiye Haftası içerisinde çeşitli etkinlikler yapacaklarını belirtti.