İtfaiye Personeline Eğitim

ulasim 04.11.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni göreve başlayan 180 itfaiye personeline mesleki konularda eğitim veriyor.

Şehit İtfaiye Eri Kamil Çağlar Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimler, teorik ve uygulamalı olarak devam ediyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, yeni göreve başlayan personelin daha donanımlı ve bilgili olması amacıyla düzenlediği eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Başta Altıeylül ve Karesi Belediyesi olmak üzere ilçe belediyelerinde yeni göreve başlayan 180 itfaiye personeline “İtfaiyenin Tarihçesi” “Yanma ve Yangın”, “Söndürme Maddeleri”, “Yangın Yerlerindeki Tehlikeler ve Trafik Kazalarına Müdahale Teknikleri” konularında teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor. Eğitimlerin sonunda ise personele sözlü ve uygulamalı olarak yapılan yeterlilik testleri sonucunda katılım belgesi veriliyor.

Şehit İtfaiye Eri Kamil Çağlar Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ve toplamda 30 saat süren eğitimlerle ilgili açıklama yapan İtfaiye Daire Başkanı Nazım Ergelen, itfaiyecilerin kendi alanında eğitimli olmasına büyük önem verdiklerini belirterek, eğitimlerin itfaiyede görev yapan tüm personele verileceğini ve yıl boyunca devam edeceğini ifade etti.