Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı Kuruldu

ulasim 13.11.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Meclis toplantısını Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında gerçekleştirdi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi birimlerinden Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı kaldırılarak yerine Kent Estetiği Daire Başkanlığı’nın kurulması hususu görüşüldü.

Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı’nın şehri güzelleştirecek mimari ve üstyapı projeleri üreten bir birim olacağı belirtilirken meclis kararıyla kaldırılan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın görevleri diğer daire başkanlıklarına devredildi.Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı toplantısında toplu taşıma elektronik ücret toplama sisteminin tüm ilçelerde kullanılması hususunda görüşülürken, bu kararla Balıkesir merkez ilçelerinde toplu taşıma araçlarında kullanılan elektronik sistemin il genelinde kullanılması için ilk adım atıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılı Performans Planı ve 2015 Mali Yılı Gelir ve Gider Bütçesi hususu görüşüldü. 

Meclise sunulan önergeyle kırsal mahallelerdeki hayvansal işletmelerin kurulmasıyla ilgili Karayollarının “Yola 15 metre” uzaklıkta olma koşulu Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı kararla “10 metreye” indirildi.

Su Tarifesi Yeniden Komisyona Havale Edildi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı toplantısının ardından BASKİ Genel Kurulu toplandı. Su tarifeleri ve kademe işlerinin yeniden görüşülmesi için komisyona havale edildi. BASKİ önümüzdeki genel kurula kadar su tarifelerini revize edeceği belirtildi.