Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Büyükşehir’de

ulasim 01.08.2016

Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Balıkesir’de düzenlenen toplu temel atma ve açılış merasimi ile 543 milyon lira yatırım bedelli 19 adet tesis için düzenlenen törene katıldı. Temel atma ve açılış törenleri ardından Çay Deresi Rekreasyon Alanı ve Çocuk Köyü’nde incelemelerde bulunan Bakan Eroğlu’na Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bilgilendirmelerde bulundu. Eroğlu daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ziyarette bulundu.

Kapıda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Genel Sekreteri Osman Yenidoğan ve daire başkanları tarafından karşılanan Bakan Erdoğlu, Belediye Hizmet Binası girişimde bulunan ve Balıkesir’in vizyon projelerinin tanıtıldığı maketleri inceledi. Büyükşehir’in vizyon projeleri hakkında Başkan Uğur’dan bilgiler alan Bakan Eroğlu, projeler ile yakından ilgilendi. Başkan Uğur tarafından tek tek tanıtımı yapılan projelerin Balıkesir’in çehresini değiştireceğini söyleyen Bakan Eroğlu, hükümet ve bakanlık olarak projelerin hayata geçirilmesi için destek vereceklerini belirtti.

MAKETLER MIPIM FUARINDA SERGİLENMİŞTİ

Fransa’nın Cannes şehrindeki MIPIM fuarında yabancı yatırımcıların yakından takip ettiği projeler hakkında maketleri üzerinden bilgi veren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, projelerin yabancı yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi. Başkan Uğur, MIPIM Fuarında sergilenen Ayvalık Liman, Çay Deresi Rekreasyon, Gömeç Port, Ayvalık Cunda Köprüsü, Sarımsaklı Plaj, Bandırma Sanayi ve Liman, Çamlık Tepesi ve BALTOK Projeleri hakkında maketler üzerinden Bakan Eroğlu’na bilgiler verdi. Proje tanıtımları ardından bakan Eroğlu, Başkan Uğur’u makamında ziyaret ederek, Büyükşehir tarafından verilen akşam yemeğine katıldı. Bakan Eroğlu’na Başkan Uğur tarafından Dünyaca ünlü Yağcıbedir Halısı hediye edildi. Bakan Eroğlu daha sonra Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen Demokrasi Nöbetine katılarak vatandaşlara hitap etti.

Bakan Eroğlu’na ziyaretinde Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, AK Parti Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu, Sema Kırcı, Mahmut Poyrazlı, Kasım Bostan, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, ilçe belediye başkanları, kurum ve kuruluş yöneticileri, Büyükşehir Daire Başkanları yer aldı.