Oryantiring’te Büyük Başarı

ulasim 27.05.2016

Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen “Türkiye Oryantiring Şampiyonası ve Balıkesir Oryantiring Festivali”ne Balıkesir’i temsilen katılan 103 sporcu; 6 birincilik, 5 ikincilik ile 17 Türkiye derecesi, takım kategorilerinde ise 2’şer birincilik ve ikincilik elde etti.

Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile düzenlenen “Türkiye Oryantiring Şampiyonası ve Balıkesir Oryantiring Festivali” 19 - 22 Mayıs tarihleri arasında Balıkesir’de düzenlendi. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 16 kategoride her yaştan 1600 sporcunun katıldığı yarışmalarda, Balıkesirli sporcular da önemli dereceler elde etti.

Balıkesir’i temsilen Balıkesir GSK ve Balıkesir Gençlik DSK kulüpleri 103 sporcu ile katıldıkları yarışlarda 6 birincilik, 5 ikincilik ile 17 Türkiye derecesi elde etti. Balıkesirli kulüpler takım kategorisinde ise 2 birincilik, 2’de ikincilik kazandı.

Balıkesirli sporculardan 2. Gün Uzun Mesafe - Dursunbey ve 3. Gün Sürat - Karesi Yarışlarında Seyyide Meryem Akkirman (K10) Türkiye şampiyonluğu elde etti. Yine Balıkesirli sporculardan Duygu Yigen (K14) Sürat - Karesi Yarışı’nda, Özge Bozça (K16A), Zeynep Ocak (K18A), ve Koray Dever (E55) Tüm Günler’de ise birincilik elde ederek Türkiye şampiyonu oldular.

AKKİRMAN BALIKESİR’E 4 BİRİNCİLİK KAZANDIRDI

Yarışmalara Balıkesir Gençlik ve Doğa Sporları Kulübü’nün sporcusu olarak katılan Atatürk İlköğretim okulu 4. Sınıf öğrencisi Seyyide Meryem Akkirman, 4 gün süren yarışlarda K10 kategorisinde 4 birincilik elde eden sporcu oldu. Akkirman, Altıeylül Konakpınar bayrak yarışı, Dursunbey - Hıdırlık Mevki Uzun Mesafe yarışı, Karesi - Çamlık Sürat yarışı ve 3 günün yarış puanları toplamına göre Balıkesir Oryantiring Festivali K10 birincisi olarak madalya sayısını 4’e çıkardı.

Akkirman madalyalarını Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu’nun elinden aldı. Akkirman ayrıca Balıkesir GSK lisanlı okçusu olarak Balıkesir’i temsil ediyor.