Prestij Projeler Stratejik Plana Dahil Edildi

ulasim 16.09.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un seçim öncesi vaat ettiği “Çay Deresi Islahı” ve “Göl Park” projesinin çalışmaları için ilk adım mecliste atıldı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulan önergeyle bu iki proje Stratejik Plana dahil edildi. Fırıntaş’ın kaliteli ve ucuz ekmek üretmesi amacıyla Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılması planlanan fabrika için Başkan Uğur ve Encümene yetki verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı toplantısını gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında yapılan Meclis toplantısı yoklama ve açılışla başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı gündem maddeleri görüşmeleri öncesi meclis üyeleri tarafından sunulan önergeler kabul edildi. Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Alanlarının belirlenmesi,  “Göl Park” projesi ve Çay Deresi Islahıyla ilgili konular Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında geçen Eylül ayı gündeminde mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait Karesi İlçesi Ege Mahallesi’nde yer alan Karesi AVM’deki 8 dükkan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Semt Polikliniği olarak hizmet vermesi için Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne tahsis edildi.

OSB’ye Ekmek Fabrikası
Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu olan Fırıntaş A.Ş’nin kaliteli hizmet vermesi için Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması planlanan fabrikanın yerinin tahsisi, kiralama, satın alma vb. işlemleri için yapılan görüşmede Başkan Ahmet Edip Uğur ve Belediye Encümeni’ne yetki verildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Plan Bütçe Komisyonu, Stratejik Planlamaya dahil konuları iki gün boyunca yapacağı çalışma sonrasında Büyükşehir Belediye Meclisi 18 Eylül Perşembe günü tek gündem maddesiyle yeniden toplanacak.