Sındırgı'da Binali Yıldırım ve Edip Uğur Rüzgarı Esti

ulasim 05.06.2015

Eski Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde temaslarda bulundu. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un karşıladığı Binali Yıldırım, halka seslendi. 

BÜYÜKŞEHİR SINDIRGI’DA 130 KM YOL YAPACAK

Sındırgı Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Milletvekili Adayları Mahmut Poyrazlı, Ayşe Kardaş, Hilal Demirözer ve Mustafa Canbey ile birlikte otobüs üzerinden halkı selamladı. Bu coşku ve heyecanın 7 Haziran’da sandıklara da yansıyacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, ilçedeki kırsal mahallelere bu yıl içerisinde 130 km yol yapacaklarının müjdesini verdi. Başkan Uğur, “30 Mart’ta bize destek verdiniz Ekrem Yavaş başkanı yeniden Sındırgı Belediye Başkanı yaptınız, beni de Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirdiniz. Daha en az 4 yıl biz görevdeyiz, Sındırgı’ya mahallelerine, kırsalına biz Ekrem başkan ile birlikte hizmet edeceğiz. Sındırgı’da kırsal mahallelere 130 km yol yapacağız” dedi. 

BİNALİ YILDIRIM'A TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kendileriyle birlikte Sındırgı’da bulunan Binali Yıldırım’a Bakan olduğu dönemde Balıkesir’e yaptığı yatırımlar için teşekkür etti. Başkan Uğur, söyle devam etti; “Balıkesir’in bütün yollarını yapan Binali Yıldırım, Allah ondan razı olsun. Yalınız yolları mı yaptı? Balıkesir’e uluslar arası Edremit Havaalanını yaptı. Balıkesir merkeze havaalanı yapılıyor. Yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Biz Balıkesir’e en büyük yatırımı Binali Yıldırım Bakanımızdan aldık, Allah razı olsun. Bundan sonra da bu hizmet ve yatırımlar devam edecek. Şimdi, muhalefet partileri ‘koalisyondan korkmayın’ diyor. Koalisyon demek; yokluk, kıtlık, sıkıntı, işsizlik, kepenklerin kapandığı dönem. Milletimiz o dönemleri çok iyi biliyor. Tekrar AK Parti’yi güçlü bir şekilde iktidara getirdiğinizde siyasi istikrar ile ekonomik istikrar da olacak. Bizler de belediye başkanları olarak sizlere hizmete devam edeciğiz. Durmak yok yola devam. Ülkeyi gelişmiş medeniyetler seviyesine AK Parti çıkarıyor. Onlar konuşur AK Parti yapar.”

BİNALİ YILDIRIM: “MUHALEFET ÜFLÜYOR”

Seçim otobüsü üzerinden yapılan konuşmalarda Büyükyehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un ardından vatandaşları selamlayan Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, "Biz hizmetlerimizle konuşuruz. Bizde laf az, hizmet çok. 12 yıl boyunca, kilometrelerce konuşup bir arpa boyu iş yapmayanlardan olmadık. Kilometrelerce yol yaptık, iş yaptık ancak çok az konuştuk" dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Balıkesir'in Sındırgı ilçesindeki, Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Yıldırım geçmiş dönemdeki koalisyon hükümetinin ülkeyi emeklilerin maaşını ödeyemez hale getirdiğini, şimdi meydanlara çıkan muhalefet partilerinin vatandaşlara boş vaatler verdiğini söyledi. Yıldırım, şunları söyledi:
 "Biz hizmetlerimizle konuşuruz. Bizde laf az, hizmet çok. 12 yıl boyunca, kilometrelerce konuşup bir arpa boyu iş yapmayanlardan olmadık. Kilometrelerce yol yaptık, iş yaptık ancak çok az konuştuk. Biz konuşmada uzman değiliz, muhalefet partileri konuşmada usta, iş yapmada çıraklar çırak. Dönemlerinde Türkiye çırak çıktı. 2002'de koalisyon hükümeti niye süresini tamamlayamadı? 5 yıllığına yetki verdiniz, neden tamamlayamadı? Ben size söyleyeyim. Önce 1999 deprem paralarını maaş olarak verdiler. Yetmedi, işçilerden kesilen 15 katrilyon tasarrufları harcadılar. O da yetmedi, konut edindirme yardımlarını harcadılar. Para suyunu çekti. Eğer bir ay daha iktidarda kalsalardı memura, emekliye maaş veremeyecek duruma getirdiler ülkeyi. Onun için bırakıp kaçtılar. Şimdi bugünleri unutmuşlar, onlar unutabilir ama Milet unutmaz. Millet bir günde 26 bankanın battığını, 50 milyar doların uçup gittiğini, Türkiye’nin bir günde yüzde yüz fakirleştiğini unutmadı. Yazarkasaların Anayasa kitapçığının havada uçuştuğunu millet unutmadı. Daha düne kadar terör ile omuz omuza olan parti PKK terörünü hiçbir zaman kınamayan lanetlemeyen parti Türkiye partisi olmuş.CHP de MHPP de onlarla adeta AK Parti’yi alaşağı etmek için bir dayanışma, yardımlaşma birlikte çalışma içerisine girmişler. Amaçları Türkiye’yi tekrar eski günlerine getirmek, bu millet, Sındırgı bunlara fırsat verir mi; evelallah. Türkiye artık eski Türkiye değil, Türkiye7de her şey değişir. Biz göreve geldiğimizde şehirlyera8rası yol yoktu yol, yol medeniyet, su medeniyet demiş bizim atalarımız. 18 bin km yol yaptık, yolları böldük hayatları birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik değerli kardeşlerim. Yarışa girmişler, birisi diyor ki 'Ben bin 500 vereceğim', birisi diyor ki 'Ben bin 600 vereceğim', birisi hızını alamıyor 'Bin 800 vereceğim diyor', birisi de vitesten atmış '5 bin vereceğim diyor.' Bunlarınki rahmetli babaannemin lafına benziyor. Babaannem böyle bol keseden atanları görünce dinler, ondan sonra 'Bitti mi evladım' derdi. 'Bitti' deyince 'Kaval elin, yel Allah'ın, üfle evladım üfle' derdi. Bunlar da üflüyorlar üflüyorlar. Siz değil misiniz hazineyi tam takır hale getiren, 3.5 yılda bırakıp kaçanlar siz değil misiniz? Millet sizi unutmadı. 2007’de Erzincan’da seçim kampanyası yapıyoruz. O zaman Başbakanımız kürsüye çıktı anlatıyor, 2001 krizini anlattıktan sonra dedi ki, bakın yıl 2007, şimdi merkez bankamızda 125 milyar dolar dövizimiz birikti dedi. Önden birisi hemen bağırmaya başladı, evladım söyleme, dadanırlar dadanırlar dedi. Şimdi bunlar da kasalar doldu ya, ağızları sulanıyor, dadanıyorlar. Kazandınız mı, oraya koydunuz mu? Bu millet size alın teri ile biriktirdiği bu paraları talan ettirmez bunu böyle bilin. "

“BALIKESİR’E 2 KATRİLYON 600 TRİLYON ULAŞTIRMA YARDIMI YAPTIK”

Bakanlığı döneminde Sındırgı-Akhisar karayolunu yapacakları sözünü verdiklerini anımsatan Yıldırım, bunun takipçisi olacağını bildirdi. Türkiye'de ulaştırma bakanlarının görev süresinin ortalama 8,5 ay olduğunu ancak 12 yıl bu makamda bulunduğunu vurgulayan Yıldırım, görev süresi içerisinde Balıkesir’e 2 katrilyon 600 trilyon lira ulaştırma yatırımı yaptıklarını söyledi. Yıldırım, "Balıkesir'in Çanakkale'ye, Bursa'ya, Kütahya'ya, Manisa'ya bölünmüş yolu yoktu. Balıkesir'i bölünmüş yollarla çevre illere ve ilçelere bağladık. Balıkesir, yolların buluştuğu yer oldu. Balıkesir tren yolunu İzmir'e kadar yeniledik. Balıkesir'e 12 yılda 2 katrilyon 600 trilyon ulaştırma yatırımı yaptık. Helali hoş olsun. Balıkesir'e 12 yılda eğitimde, sağlıkta, tarımda, TOKİ'de, ulaşımda gerçekleştirdiğimiz yatırımların toplam tutarı 13 katrilyon 500 trilyon. Balıkesir bunu hak ediyor çünkü Kuva-yı Milliye şehri Balıkesir, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin kalelerindendir" diye konuştu. 
Mitingin ardından Binali Yıldırım, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile beraber AK Parti İlçe Teşkilatı binasının açılışını gerçekleştirdi. Cuma namazını Şerif Paşa7da kılan Binali Yıldırım, Emendere Termal Otel’de verilen yemeğin ardından Balıkesir’den ayrıldı. 

BAŞKAN UĞUR YOLLARI İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğun, beraberinde Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş olduğu halde Genel Sekreter Osman Yenidoğan ve daire başkanlarıyla birlikte kırsal mahallelerdeki yolları inceledi. Büyükdağdere-Yaylabayır yolunu inceleyen Başkan Uğur’u bekleyen Küçükdağdere mahalle sakinleri, Başkan Uğur’u mahalleyi ziyarete ikna ettiler. Konvoy halinde girilen köyde Küçükdağderelilerin sevgi gösterisiyle karşılanan Başkan Uğur, Küçükdağderelilerin tüm isteklerinin yerine getirilmesi için talimat verdi. Uğur köylü kadınların isteği üzerine Küçükdağdere’ye bir de çocuk oyun parkı yapılması için Kent Estetiği Daire Başkanına talimat verdi. Köylülerin isteğini kırmayıp toplu hatıra fotoğrafı çekilen Başkan Uğur, buradan Yaylabayır Mahallesine geçti. Pazar yerinde toplanan halka seslenen Başkan Uğur, 7 Haziran’dan sonra milletin desteği ile daha da güçlenmiş bir iktidar olarak hizmet ve yatırımları sürdüreceklerini belirti.  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sındırgı’dan ayrılışında Gölcük Mahallesi üzerinden Akçakısrak Mahallesine geçti, burada vatandaşlarla sohbet edip sıkıntılarını dinledi. Akçakısraklılar tarlalarına yol olmadığı için ulaşım güçlüğü çektiklerini anlattılar. Yolla ilgili taleplerini yerinde inceleyen Başkan Uğur, Balıkesir-İzmir Karayolu üzerinde kot farkının yükseltilerek uygun bir şekilde cep yapılmasıyla ilgili gereken desteği vereceklerini belirtti. Başkan Uğur tüm gün süren inceleme ve temasların ardından geç saatlerde Sındırgı’dan ayrıldı.