Toplu Taşımaya Yapılan Yatırım 125 Milyona Ulaştı

ulasim 02.02.2017

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı toplu taşımada yenileme ve dönüşüm çalışmaları devam ediyor. Yenileme çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un katıldığı törende Paşaalanı ve Gaziosmanpaşa hatlarında hizmet verecek olan 24 modern toplu taşıma aracı hizmete sokuldu.

YENİ YATIRIMLAR ESNAFA DA KAZANDIRACAK

Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde düzenlenen törende konuşan Başkan Uğur, Balıkesir’in Büyükşehir olması ile esnafın ekmeğinin de büyüdüğünü ifade etti. Esnafın ekmeğini daha da büyütmek istediklerini söyleyen Başkan Uğur, “İşi, aşı büyütmek istiyoruz. Bugün Organize Sanayi Bölgesi’nde önemli bir imza attık. Bugün atılan imza ile Türkiye Şişecam Fabrikaları Balıkesir’e 400 milyonluk yatırım yapma kararı aldı. 200 dönüm de yerini aldı. Bu 400 milyonluk yatırım, en az 400 milyonluk daha yatırımcı getirecek. Genel müdür dedi ki; bu fabrikanın bacasının 2018 yılının Mart ayında tüteceğini söyledi. Oraya Kale Grubu, Filli Boya ve Hek Gıda da geliyor. Bu ne demek? Aş demek, iş demek. Şoför esnafı daha fazla insan taşıyacak. Simitçi daha fazla simit satacak. Hareket gelecek Balıkesir’e. Yaptığımız bütün yatırımlar, rekreasyon alanları, hepsi Balıkesir için” dedi.

BAŞKAN UĞUR: “TOPLU TAŞIMAYA 125 MİLYONLUK YATIRIM YAPILDI”

Şoför esnafına teşekkür eden Başkan Uğur, yeni araçların vatandaş için de esnaf için de iyi olduğunu belirtti. Yeni araçların kameralı, klimalı ve vadilatörlü olduğunu vurgulayan Uğur, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün iki hattı birleştirdik, 24 tane yeni aracımızı hizmete sokuyoruz. Bu hatta günde 10 bine yakın yolcu taşıyorlar. İnşallah Balıkesir Toplu Taşıma ve esnafımız ile beraber 850 araçlık büyük bir filo olduk. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Toplu Taşıma, 1.5 yıl içerisinde yaptığı yatırım 125 milyon lira. Bu kadar yatırım yaptık. Balıkesir’e helal olsun. Balıkesir’de yaşayanlar en iyisine layık. Balıkesir daha güzel olacak, ben buna inanıyorum.”

Konuşmaların ardından dualarla yeni araçlar hizmete sokuldu. Yeni araçlarda şoför koltuğuna oturan Başkan Uğur, protokol üyelerini Gaziosmanpaşa Mahallesi’nden Toplu Taşıma Merkezi’ne kadar götürdü. Törenlere Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Büyükşehir Daire Başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, şoför esnafı ve vatandaşlar katıldı.