Türkiye Cumhuriyeti`nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 76. Yıldönümünde Saygıyla Anıldı

ulasim 10.11.2014

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 76. Yıldönümünde rahmetle ve saygıyla anıldı.

Balıkesir’deki anma töreni Atatürk Anıtı’nda düzenlendi. Sabah saat 08.30’da başlayan törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Garnizon ve Okullar Komutanı Tuğgeneral Lokman Ali Yılmaz ile askeri ve mülki erkan, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ile vatandaşlar katıldı. Anıt’ta düzenlenen törende ilk olarak Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesi çelenkleri ile iktidar partisi ve TBMM’de Grubu bulunan siyasi partiler, kamu yararına faaliyet gösteren dernekler ve diğer kurumların çelenkleri sırasıyla sunuldu. Çelenk sunumunun ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde ise siren sesi eşliğinde 1 dakika saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen anma programında ise Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Atatürk’ü Özleyiş” isimli oratoryo sahnelendi. Öğrencilerin performansı protokol üyeleri ve salonu dolduran tüm davetliler tarafından büyük bir beğeniyle izlendi. Vali Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, oratoryonun sonunda Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerini ve öğretmenlerini tebrik etti.