Türkiye Oryantiring Şampiyonası Festivali

ulasim 25.05.2016

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1. Balıkesir Oryantiring Festivali sona erdi.

Bursa, Hatay, Antalya, Çorum illerinde başlayan Türkiye Oryantiring Şampiyonası 19 - 22 Mayıs tarihleri arasında Balıkesir'in ev sahipliği yaptığı finalle son buldu. 10 - 65 yaş aralığında yarışan oryantiring sporcuları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğince Konakpınar Mahallesi, Değirmenboğazı Mesire Yeri, Dursunbey Yayla Bölgesi ve Hıdırlık Bölgesinde ve son olarak Aygören Mahallesi’nde start alıp Zağnospaşa Bedesten Meydanı'nda biten müsabakalarda büyük bir mücadele sergiledi. Performanslarıyla tam not alan sporcular organizasyonu çok beğendiklerini belirterek Büyükşehir Belediyesi ve federasyona teşekkür ettiler.

Yarışmalarda bu yılın en iyi oryantiring sporcuları da belirlendi. Toplam 1700 sporcunun katıldığı Türkiye Oryantiring Şampiyonası, Balıkesir Oryantiring Festivali kapsamında dereceye giren sporculara toplam 132 kupa,132 Madalya ve 176 başarı belgesinin yanı sıra bu spora gönül veren ve ilk müsabakasına katılan sporculara ise katılım belgesi verildi. Değirmenboğazı ve Kapalıspor Salonundaki ödül törenlerine Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Federasyon Başkanı Doç. Dr. Tekin Çolakoğlu ve çok sayıda sporsever katıldı.

Balıkesir'in tarihi ve doğal yerlerinde yapılan şampiyonaya katılım yüksekti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi de organizasyona verdiği destek ve sağladığı katkı ile yetkililerden tam not aldı.