Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Bisikletçilerle Pedal Çevirdi

ulasim 11.10.2014

Karesi Belediyesi`nin Karesi Kültür ve Sanat Günleri etkinliklerinin üçüncü gününde, ‘Amatör Spor Haftası’ kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği "Bisikletle Her Yere Etkinliği" düzenlendi.Etkinliğe katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman ile birlikte spor kıyafetlerini giyerek bisiklet sporuna katılan vatandaşlarla beraber pedal çevirdi.

Adnan Menderes Mahallesi`ndeki pazar yerinden startı verilen etkinliğe; Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Arslan, Türkiye Bisikletçiler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz ve yaklaşık 300 bisikletçi katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bisiklet sürme etkinliğinde sporcular Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile bol bol sohbet etti, bisiklet yolu taleplerini dile getirdiler. Yücel yılmaz, bu talebi mutlaka değerlendireceklerini, yapacakları çalışmaların arasında şehirde bisiklet yolu düzenlemesinin de bulunduğunu kaydetti. Adnan Menderes Mahallesi`nde verilen start ile çıkış yapan bisikletçilerle birlikte protokol üyeleri de pedal çevirdi. Sağlıklı yaşam ve sağlıklı çevreye dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen bisiklet turunda güzergah Edremit yolu, Gazi Bulvarı, Milli Kuvvetler Caddesi, Anafartalar Caddesi, Kızılay Caddesi, Vasıf Çınar Caddesi üzerinden Bandırma Caddesi ve Amfi Tiyatro (Yay/Ada arkası) şeklinde tamamlandı. Vali Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ile Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz`ın parkurun tamamında bisiklet kullandığı etkinlik vatandaşlar tarafından da büyük ilgi ve beğeniyle takip edildi. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, halktan talep gelmesi halinde bisiklet yollarının yapımına başlayacaklarını söyledi. Başkan Yılmaz, "Bu, belediye yaptı oldu gibi bir konuda değil, bizlere destek olmanız, talepte bulunmanız lazım. Biz yollarda sizleri görmek istiyoruz. Karesi Belediyesi olarak Altıeylül Belediyesi ile görüşüp, Büyükşehir`in de desteğiyle, Balıkesir il merkezinde bisikletlilere ulaşım kolaylığı sağlayacak tüm altyapı çalışmalarına başlayıp, 8 ayda bitirmeyi planlıyoruz" dedi.

Türkiye Bisikletçiler Derneği Genel Başkanı Murat Suyabatmaz da Balıkesir`i bisiklet dostu bir kent haline getirmeyi hedeflediklerini belirtti. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Karesi ve Altıeylül Belediyelerinin çalışmalarından övgüyle söz eden Suyabatmaz, "Bisikletçiler olarak çok şanslıyız ki böyle bir vizyona sahip başkan ve ekibi var. Karesi`de bu konuda kararlı olduklarını görüyorum. Potansiyel var, sadece taşların doğru yerlere yerleştirilmesi gerekiyor. Burada dünyaya örnek gösterilecek bisiklet dostu bir kent yaratmak konusunda bir hareket başladığına inanıyorum. Karesi`de yapılabilecek çok şey var. Çok kısa zamanda bunu hayata geçirmek mümkün" diye konuştu.

Bisiklet sürme etkinliğine katılan sporcular etabın sonunda Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ile fotoğraf çekildiler. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur daha sonra beraberinde Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve yardımcıları olduğu halde Alpaslan Türkeş Spor Kompleksi’nde oynanan masa tenisi müsabakalarını da izledi. Sporcuları tebrik eden ve başarı dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz bir gösteri maçı yaptı.

Vali Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Karesi Belediyesinin Kültür ve Sanat Günleri kapsamında düzenlediği spor, sanat ve kültürel faaliyet içerikli etkinliklere vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi ve memnuniyetin sevindirici olduğunu belirterek emeği geçenleri kutladılar.