Yeni Başkanlar Dualarla Göreve Başladı

ulasim 04.04.2014

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, bugün düzenlenen törenle Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Belediye Başkanı İsmail Ok’tan devraldı.

Ahmet Edip Uğur; öğleden sonra, beraberinde Altıeylül ve Karesi İlçesi Belediye Başkanları, Ak Partili İl ve İlçe Yöneticileri ile birlikte belediye hizmet binasına geldi. Bina önünde kalabalık bir halk topluluğu tarafından karşılanan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Altıeylül İlçesi Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi İlçesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve beraberindekiler, burada İl Müftüsü Turgut Açari’nin yaptığı duadan sonra Başkanlık Makamına geçti. Uğur ve beraberindekiler, burada Belediye Başkanı İsmail Ok ve Başkan Yardımcıları tarafından karşılandı. Ok, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’a, “Başkanlığınız, Balıkesir’imiz ve şahsınız için hayırlara vesile olsun” temennisinde bulundu.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da yaptığı konuşmada, Balıkesir’in, Büyükşehir Belediye Başkanlığının yanı sıra, Merkez’e bağlı iki belediyeye daha sahip olduğunu hatırlatarak, her üç belediye başkanının da kurucu belediye başkanı sıfatını taşıdıklarını ve Büyükşehrin mevcut Balıkesir Belediyesi’nden farklı olduğunu söyledi. Balıkesir’de beş yıldan bu yana görev yapan Balıkesir Belediye Başkanı İsmail Ok’un devir-teslimde nezaket gösterdiğini ve bu yüzden kendisine müteşekkir olduğunu belirten Ahmet Edip Uğur, Büyükşehir Belediyesi’nin Özmerkez binasında; Altıeylül ve Karesi belediyelerinin ise mevcut binada görev yapacaklarını belirtti. Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü: “Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Balıkesirli hemşerilerimizin teveccühleri bizden yana oldu. Hepsine teşekkür ediyorum. Bundan sonra, halkımıza hizmet için seçilmiş olan bizler, halkımızı, parti gömleği ile değil, halkın belediye başkanları sıfatı ile kucaklayacağız. Herkese eşit mesafede olacağız, halkımıza farklı muamele yapmayacağız. Bu dönem, öncelikle belediyelerimizin yeniden yapılanma dönemi olacak, bu yapı, eskisi gibi aynen devam etmeyecek. Zaten mevcut Balıkesir Belediye personeli de görevlendirilmiş olduğu belediyelere geçti. Biz, hizmet ve faaliyetlerimizin aksamadan devam etmesi için bir an önce bu yapılanmayı tamamlamaya çalışıyoruz.”

Daha sonra, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve yeni seçilen başkanlar, kutlamaları kabul etti. Kutlamaların ardından Uğur, Büyükşehir hizmet binası olan Özmerkez’deki makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

Öte yandan; Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, beraberindeki Meclis üyeleri ile birlikte belediye hizmet binasına gelerek, her iki belediyenin personeli ile buluştu. Belediye Sergi Salonu’ndaki buluşmada, Kafaoğlu ve Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un; gerek Ankara’daki siyasi hayatta, gerekse finans, ticaret ve iş hayatında başarılı ve tecrübeli bir geçmişe sahip olduğunu belirterek, “Balıkesir ile ilgili ciddi projelerimizi hayata geçirmek için zafer sarhoşluğuna girmeden, hep birlikte hızla çalışacağız” dedi. “İnsanların en hayırlısı, başkasıyla iyi geçinen ve kendisiyle iyi geçinilendir” düsturuna inandıklarını belirten Kafaoğlu ve Yılmaz, belediyelerinde, kimseyi işinden etmeyeceklerini, işini iyi yapan herkesin yanında olacaklarını kaydetti. Kafaoğlu ve Yılmaz, “Gelecek nesillere iyi bir Balıkesir bırakmak için el ele, gönül gönüle çalışacağız. Problem üreten değil, problem çözen olacağız” dedi. Her iki başkan, “Hepinize; karşılıklı sevgi, saygı ve uyum içinde başarılı ve hayırlı bir çalışma dönemi diliyoruz” dedi.