Yeni Türkiye'nin Modern Araçları Ayvalık'ta Hizmete Başladı

ulasim 17.06.2015
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin, il genelinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının vatandaşlara daha kaliteli hizmet vermesi amacıyla başlattığı araç modernizasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlk etapta Balıkesir merkezde faaliyet gösteren Kampus hattındaki eski araçları engellilere uyumlu, klimalı, validatörlü ve güvenlik kameralı donanımlı araçlarla yenilenmesini sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık’taki toplu taşıma araçlarının yenilenmesine katkı sağladı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Birlik Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ve Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası’yla birlikte aldıkları karar doğrultusunda ilk etapta Ayvalık’a kazandırılan 20 aracın hizmete başlama törenine katıldı. Başkan Uğur, ayrıca burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada BASKİ’nin Ayvalık’ın susuz kalmaması için 12 milyon lira yatırım bedeliyle 17000 metre uzunluğundaki Ayvalık-Altınova hattına su borusu döşediğini söyledi. Başkan Uğur’a, Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Genel Sekreter Yardımcıları Taylan Engin, Nazım Ergelen, Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, Ak Parti İl Yönetimi, Ak Parti İl Kadın Kolları, Ak Parti İl Gençlik Kolları, Ak Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp ve vatandaşlar eşlik etti. 

“Araçlarımızı AB Standartlarına Çıkardık”
 
Ayvalık’a hizmet verecek toplu taşıma araçlarının engellilere uyumlu, klimalı, güvenlik kameralı, validatörlü ve konforlu hale getirilmesine katkı sağlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür eden Ayvalık Birlik Minibüs Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Dilek Özden, “ Başkanımız Ahmet Edip Uğur’un girişimleri ve destekleri sonucunda araçlarımızı AB standartlarına çıkardık. Bugün 20 tane engellilere uyumlu, klimalı, güvenlik kameralı ve validatörlü aracımızı hizmete açıyoruz.  Önümüzdeki dönemde 30 tane aracımız daha yenilenecek. Bu konforlu araçlarla hem vatandaşlarımıza hem de buraya gelen turistlere kaliteli hizmet vereceğiz. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. 

Ayvalık’a Yeni Türkiye’nin Yeni Araçları Hizmet Verecek 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık’taki meslek kuruluşlarının bir araya gelmesiyle birlikte oluşan ortak akılla güzel bir hizmetin altına imza attıklarını dile getiren Başkan Ahmet Edip Uğur, bu çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.  Ayvalık’a kazandırılan modern araçları “Yeni Türkiye’nin araçları” olarak niteleyen Başkan Uğur, “ Ayvalık’ımıza kazandırdığımız yeni araçlar engellilere uyumlu, klimalı, validatörlü ve hepsinin içinde güvenlik kamerası bulunuyor. Hepsi “Yeni Türkiye’nin yeni toplu taşıma araçları.  Esnafımıza teşekkür ediyorum. Büyük bir anlayış gösterdiler. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek için araçlarını modern hale getirdiler. Ayvalık’taki vatandaşlarımız ve buraya gelen turistler konforlu araçlarla ulaşımını sağlayacaklar. Ayvalık’ımıza ve Balıkesir’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

“Ayvalık’ı Bir Dünya Markası Yapacağız”

Ayvalık’ın potansiyelini bildiklerini ve dünya markası yapmak için çalışacaklarını dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sarımsaklı Plajı, Cundaport, Cunda’ya köprü, liman ve diğer projeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. Cunda’ya kazandıracakları köprüyle denizi temizlemeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Uğur, önümüzdeki yıldan itibaren turistlerin yeni köprüyü kullanarak Cunda’ya geçeceklerini kaydetti. Ayvalık’ın doğası, kültürü ve diğer potansiyelleriyle birçok turistlik bölgeden daha kaliteli bir bölge olduğunu dile getiren Başkan Uğur, “ Bu projelerimizin hepsi Ayvalık’a paralı turistleri çekmek için. Biz istiyoruz ki; paralı turistler Ayvalık’a gelsin esnafımız para kazansın. Kısa bir süre önce Sarımsaklı Plajı’nı temizledik. Bu temizlik diğer plajlarda da olacak. Sahillerin temizliğini, güvenliğini ve diğer ihtiyaçlarına karşılık vereceğiz.  Bütün bu çalışmalarımızın sonucunda Ayvalık’ı bir dünya markası yapmak istiyoruz. Önemli olan Ayvalık’a hizmet. Bu hizmetin kimin verdiği önemli değil. Biz; gelin hep birlikte el ele verelim Ayvalık’a hizmet edelim diyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak bizim imkânlarımız iyi. Amacımız buranın imkânlarını Ayvalık halkına aktarmak. Plajlarda otellerin kullanacağı bölgeyle halkın kullanacağı yerler belirlendi. Birileri işgal ve boykota alıştı ama biz buna müsaade etmeyeceğiz. ” dedi. 

Yeni Türkiye’de Hortumları Kestik Ayvalık’a Suyu Getirdik

Ayvalık’ın su problemini çözmek için BASKİ’nin 12 milyon lira yatırım bedeliyle 17.000 metre uzunluğundaki Ayvalık- Altınova hattına su borusu döşeme çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Başkan Uğur, “ Ayvalık’a hizmete devam ediyoruz. BASKİ, şu anda 17 bin metre uzunluğundaki Ayvalık-Altınova hattına 12 milyon lira yatırım bedeliyle su borusu döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Ayvalık su sıkıntısı çekmeyecek. Yeni Türkiye’de hortumları kestik Ayvalık’a suyu getirdik” dedi.  Başkan Uğur, yeni araçların hizmete başlama töreni sonrasında modern ve donanımlı araçlarla Ayvalık kent merkezindeki deneme sürüşüne katıldı.