Zirve'nin Misafirleri Balıkesir'e Hayran Kaldı

ulasim 06.05.2015

GYODER tarafından bu yıl 7.’si Balıkesir’de yapılacak olan “Gelişen Kentler Zirvesi”ne katılacak heyet Balıkesir’de ilk gün gerçekleşen Körfez gezisinde bölgeye hayran kaldılar.

 Sabah İstanbul’dan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kiraladığı THY ait uçak ile Balıkesir Kocaseyit Havalimanı’na inen GYODER Başkanı ve işadamları ile medya mensuplarından oluşan yaklaşık 200 kişilik heyete Edremit Körfezinde teknik ve kültürel gezi ve inceleme turu yaptırıldı. Güre Venüs Otel’deki ilk molada katılımcılara Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projelerinin tanıtıldığı bir sunum gerçekleştirildi. Burada söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur kısa bir açılış konuşması yaparak konukları Balıkesir’de misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek onları selamladı.

GYODER Başkanı Aziz Torun ile beraberinde gelen SİNPAŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelikel ve Balıkesirli işadamı Haluk Sur’un da yer aldığı ve aralarında ulusal medya kuruluşlarının temsilcilerinin de bulunduğu heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur karşıladı.

GYODER Heyeti Venüs Otel’deki sunum ve kahvaltının ardından Altınoluk üzerinden Küçükkuyu’ya geçti. Burada limandan gemiye alınan misafirler deniz yolculuğunda körfezin eşsiz doğal güzelliklerini ve kıyı şeridi görüp inceleme fırsatı buldu. Rehber eşliğinde gerçekleşen gemi yolculuğu sırasında GYODER başkanı ve beraberindeki heyet ile konuk medya mensupları projeleri hakkında da bilgi sahibi oldukları Balıkesir’e hayran kaldıklarını ifade ettiler. Ayvalık Cunda Adası’nda limanda son bulan gemi yolculuğunun ardından Cunda kordon boyunda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve GYODER Başkanı Aziz Torun Adadaki esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti. Öğle yemeğinin ardından misafirler dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajında Büyükşehir Belediyesinin yeni projesini yerinde inceleme fırsatı buldu. Heyet daha sonra Şeytan Sofrasında da gezi ve incelemelerine devam etti. 

 Körfez bölgesine sonradan gelen Başbakan Yardımcısı Ali Babacan da Burhaniye ilçesine uğrayıp ardından Ayvalık ilçesinde gün batımı ve manzarasıyla dünyaca ünlü olan Şeytan Sofrası’nı gezdi. Vali Mustafa Yaman ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un eşlik ettiği Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Balıkesir’in sahip olduğu eşsiz güzelliklere hayran olduğunu ifade etti. 

 GYODER Başkanı Aziz Torun, Balıkesir’in Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı muhteşem projeler ile tam anlamıyla değerlendirilmeye değer bir bölge olduğunu, Zirve toplantısında Balıkesir’i her yönüyle ele alacaklarını, gerekli değerlendirmelerin mutlaka yapılacağını belirtirken en güzel şekilde ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür etti ve kutladı. 

 GYODER heyetinde yer alan SİNPAŞ GYO Yönetim Kurulu Başkanı Avni Çelik de “Balıkesir’de yatırım yapmayı düşünüyor musunuz?” şeklinde bir soruya Balıkesir’in Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur öncülüğündeki bu girişimlerinin karşılığını mutlaka alacağını söyledi. Gün boyu devam eden kültürel ve teknik inceleme gezisi medya mensupları tarafından da çok beğenildi.