Genel Sekreter

ulasim
 • Adı : Osman Yenidoğan
 • Görevi : Genel Sekreter
 • Telefon : 0266 239 15 10 - 1016
 • Faks : 0266 239 2940
 • E-posta : osman.yenidogan@balikesir.bel.tr

 • Özgeçmiş

  1966 yılında Gaziantep'te dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Gaziantepte tamamlamış olup; 1987 yılında 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulundan, 1991 yılında Ankara Üniversitesi  Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur.

  1992 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlamış olup; Kırşehir Akpınar, Tunceli Mazgirt, Diyarbakır Çınar Kaymakamlıkları, Gümüşhane Vali Yardımcılığı, Kastamonu Araç, Mersin Mut ve Çanakkale Bayramiç Kaymakamlıkları yapmıştır. 2013 atama döneminde Burhaniye Kaymakamı olarak atanmış ve 15.08.2013 tarihinde görevine başlamıştır. 12.02.2015 tarihli İçişleri Bakanlığı onayı ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliğine ataması yapılmıştır.  

  Görev yaptığı İl ve ilçelerde 6 Kırsal Kalkınma, 2 AB, 20'nin üzerinde SRAP,  3 Kalkınma Ajansı ve onlarca Özel İdare kaynaklı Sulama Projesi uygulamıştır. Ayrıca Yerel Kalkınmanın gerçekleştirlmesi amacı ile çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları (Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları, Ziraat Odaları, TİM, İhracaatçı Birlikleri, Belediyeler, İhracat Dernekleri) ile birlikte Meyveciliği Geliştirme, Sulama Teknikleri, İhracat Odaklı Meyvecilik Yetiştirme Eğitimi, İhracatçı Yetiştirme Eğitimleri, Zeytin Sıkım Teknikleri, Zeytin İşleme Teknikleri ve Zeytin Tadım Eğitimleri,  Zeytin Salamura Teknikleri, Kayısı İhracatını Geliştirme Eğitim  ve Seminerlerin Yapılmasını sağlamıştır. Görev yaptığı İl ve İlçelerde yörenin tanıtılması adına Fuar ve Organizasyonlara öncülük etmiştir.

  Ombudsmanlık konusunda 2009 yılında Avusturyada çalışmaları olmuştur. Görev yaptığı İl ve İlçelerde Kalite Yönetim Belgesi alınması konusunda tecrübeleri olmuştur. Elliye yakın  Seminer, Mesleki kurs ve konfrans katılımı vardır.  Bilgi İşlem, İnternet, Web tasarımı ve Web Tabanlı Pazarlama konularına özel ilgi ve tecrübesi vardır.

  Çaliştiği İl ve İlçelerde İl Valilerinden altı Takdirname ve başarı belgesi almıştır. 2008 yılında Amatör Spor Klüpleri Fedarasyonu tarafından görev yaptığı ilçede yapılan Sportif  tesis ve etkinlikler dolayısı ile Yılın Bürokratı,  2009 yılında PETKİM tarafından görev yaptığı ilçede yapılan sulama ve içme suları çalışmalarından dolayı Yılın Bürokratı, 2010 yılında Zeytin Dostu Derneği tarafından görev yaptığı ilçede yapılan Zeytincilik çalışmaları dolayısı ile Yılın Bürokratı  ödülleri bulunmaktadır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Genel Müdürlüğü SRAP sonuç raporu kitapçığındaki veriler ile 2002-2007 arası dönemde görev yaptığı Mersin Mut İlçesi En çok proje yapan en çok kaynak kullanan İlçe olmuştur. İller ile değerlendirildiğinde 106 proje ile 4. sırada kaynak kullanmıştır.

  19.02.2015 tarihinden itibaren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir.

  İyi derecede İngilizce bilen Yenidoğan, uzun yıllar lisanslı sporculuk yapmış olup düzenli spor yapma ve okumak en büyük hobileridir.