Balıkesir'de "Sağlık için Beraber Yürüyelim" Etkinliği

ulasim

2002 yılında ilan edilen ve o yıldan itibaren her yıl Avrupa’nın tüm ülkelerinde düzenli olarak kutlanılan ve Bu yıl sağlık için  “Beraber Yürüyelim” sloganının benimsendiği Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında 3 ten 93’e her yaştan vatandaşın katılımıyla ilimizde de yürüyüş yapıldı.

Temel amacı çarpıcı bir dizi fiziksel aktivite ile hareketlilik ve sağlıklı yaşam konusunda toplumsal farkındalık gelişimine hizmet etmek olan bu hafta vesilesiyle tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde  de yürüyüş gerçekleştirildi.

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu ve Gençlik ve Spor il Müdürlüğü koordinesinde saat 14.00’te gerçekleştirilen etkinliğe Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Federasyon Temsilcisi Doç. Dr. Ahmet Haktan Sivrikaya’nın yanı sıra Daire Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Şube Müdürü Yahya Akduman ve Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Akkol, bürokratlar ve her yaştan vatandaşın katıldığı yürüyüş Kurtdereli Spor salonu önünden başlayarak Avlu Balıkesir’de son buldu.

Etkinlikte vatandaşların günde en az 10 bin adım atmaları tavsiye edilerek bir durak önce otobüsten inerek ya da iki kat evde asansöre binmeyerek hareketi biraz daha artırmaları gerektiği, aynı zamanda çağımızın en sıkıntılı süreci obezite ve hareketsizlikten kurtulmak için ailelere de çok fazla iş düştüğü üzerinde durularak bu konuda Ailelerin  çocuklarıyla birlikte spora, yürüyüşe ve çeşitli etkinliklere katılmaları gerektiği belirtildi.

Tarih : 22.9.2019 19:12:00