Başkan Yücel Yılmaz Yeniden MBB Encümeni’nde

ulasim

Marmara Belediyeler Birliği, 2021 Yılı I. Olağan Meclis Toplantısı’nda başkan, encümen üyeleri ve komisyonların seçimi yapıldı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yeniden Encümen üyeliğine seçildi.

Marmara Belediyeler Birliği, 2021 Yılı I. Olağan Meclis Toplantısı’nda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın yeniden MBB Başkanlığına seçildi. İstanbul’da yapılan toplantıda ayrıca görev yapacak encümen üyeleri de seçimle belirlendi. Yeniden birlik başkanlığına seçilen Tahir Büyükakın yaptığı konuşmada Marmara Denizi’nin korunması konusunda eylem planı hazırlığı içinde olduklarını söyledi.  Başkan Büyükakın, “Marmara bizim göz bebeğimiz. Son günlerde Marmara Denizi’nin öncelikli gündem maddelerinden biri de müsilaj, diğer adıyla deniz salyası. Geçen hafta çevrimiçi bir seminer ile konuyu ele almaya başladık. Müsilaj sorunu ancak bölgesel düzeyde tüm paydaşların ve yerel yönetimlerin katılımıyla bir eylem planı kapsamında çözülebilir. Çok yakın bir tarihte belediye başkanlarımızı ve konunun uzmanlarını davet ederek bir toplantı yapacağız. Birlik olarak kuruluş sebebimiz Marmara Denizi’nin muhafaza edilmesi. Bakanlığın inisiyatifiyle belediye başkanlarımız ve konunun uzmanlarıyla çalışarak ‘Marmara Eylem Planı’ hazırlamalıyız.” dedi.

ENCÜMEN ÜYELERİ SEÇİLDİ

MBB başkanlık seçiminin yanı sıra encümen üyeleri de seçimle belirlendi. Buna göre; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar MBB encümen üyeliğine seçildi. Meclis Toplantısı’nın ardından yeniden seçilen Encümen üyeleriyle MBB Encümen Toplantısı gerçekleştirildi.

Tarih : 27.5.2021 16:17:00