Nüzhet Kutluğ 60 Yıl Sonra Balıkesirlilerle

ulasim

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlediği Nüzhet Kutluğ Sergisi geçtiğimiz günlerde Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi’nde açıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Resim sergisi sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Nüzhet Kutluğ’un 60 yılı aşan sanat hayatında 1950’li yıllardan günümüze kadar imza atmış olduğu 43 eserlik koleksiyon Balıkesirli sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Devrim Erbil Çağdaş Sanatlar Müzesi’ndeki serginin açılışına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz, Balıkesir Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, sanatçının öğrencileri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Serginin düzenlenmesinde emeği geçen Nüzhet Kutluğ’un öğrencisi Balıkesirli Ressam Özdemir Yemenicioğlu sergi açılışında bir konuşma yaptı. Konuşmasında Nüzhet Kutluğ’un ani gelişen bir sağlık problemi yaşaması sebebiyle davete katılamadığını ancak serginin 60 yıl sonra tekrar Balıkesirli sanatseverlerle buluşmasından duyduğu sevinci iletti.

Özdemir Yemenicioğlu’nun ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz de bir konuşma yaparak; “Kentlerin sanatsal varlıkları kentlere değer katar. Biz büyükşehir belediyesi olarak sanata, yatırım yapmak istiyoruz. Değerli hocamızın bayrağını taşıyıp, dalgalandıracak sanatçılar yetişsin istiyoruz. Önümüzdeki dönemde her ilçemizde sanatsal ve kültürel etkinlikler yapıldığını, yatırımların oralarda hayat bulduğunu göreceksiniz" diye konuştu.

Halkın büyük ilgi gösterdiği sergiye konservatuvar öğrencileri de müzikleriyle eşlik etti. 9 Şubat’a kadar açık kalacak olan sergide sanatçının ismiyle özdeşleştirilen uzay serisi, özgün baskılar ve kadınlar serisinden oluşan koleksiyon sergilenecek.

Tarih : 16.1.2018 16:30:00