Genel Sekreterlik

ulasim
 • Adı : Dr. Mustafa Küçükkaptan
 • Görevi : Genel Sekreter
 • Faks : (+90) 266 239 29 40

 • Özgeçmiş

  17.10.1975 İstanbul / Kağıthane / Gültepe doğumludur. Aslen Mersin Tarsuslu olup, annesi tarafından Tekirdağ Malkaralı'dır.

  İlkokula 60. Yıl Meyvelibahçe İlkokulunda başladı ve daha sonra Yamanevler İlkokulundan mezun oldu. Ortaokulu Nevzat Ayaz Lisesi orta kısmında tamamladıktan sonra, liseyi Üsküdar Haydarpaşa Lisesinde tamamlamıştır. 1992 yılında girdiği üniversite sınavlarında Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Harita ve Kadastro Mühendisliği bölümünü kazanarak 1996 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi süresince mühendislik alanında çeşitli firmalarda görev aldı. Yol ve kavşak projelendirme ve uygulamaları, imar uygulamaları, sayısal harita üretimi ve altyapı projelendirme konularında çalışmalarda bulunmuştur.

  Gençlik yıllarında çeşitli sivil toplum örgütlerinde (Teknik elemanlar derneği, Milli Gençlik Vakfı, Pîri Reis Haritacılar Derneği, Rumeliler Derneği) ve siyasi çalışmalarda (Refah Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkan yardımcısı olarak) görev aldı. 2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluşu ile birlikte siyasi çalışmalarını Ümraniye İlçe Teşkilatında kesintisiz olarak sürdürdü.

  1996 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. (İGDAŞ) Genel Müdürlüğünde göreve başladı. Görevi süresince(G.I.S.) coğrafî bilgi sistemleri, sayısal harita proje üretimi, altyapı projelendirme, kontrol mühendisliği, akıllı kent yönetimi bilgi sistemleri ve kalite yönetimi sistemleri konularında çalışmalarda bulundu.1998 – 99 yılları arasında askerlik görevini Sakarya Taşkısığı’nda (265. kısa dönem) yaptı.

  2014 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının sınavları ile A Grubu İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı ünvanını aldı.

  2010 yılında FMV İstanbul Işık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Master of Business Administrator (işletme yönetimi yüksek lisansı) dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Gelişim Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Bölümünde, Doktora Tezi olarak “Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Yönetim Anlayışı Konusunda İnovasyon Algısı” üzerine bir araştırma yürütmüş olup bu araştırmaları sonucu 2020 yılında Doktor unvanını almıştır.

  2004 yılı sonrası Ümraniye belediyesinde  2 yıl kadar Özel Kalem Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra, Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiş ve 3 dönem boyunca görevini sürdürmüştür. 2014 yılında Ak Parti meclis üyesi olarak Belediye Meclisine seçilerek, görev süresi boyunca birçok birimin koordinasyonunu üstlenmiştir.

  Halen birçok sivil toplum kuruluşunda, kuruculuk ve aktif görevi olan Küçükkaptan, MİYSAD-MERSİN (Mersinli İşadamları, Yazarlar, Akademisyenler Derneği) başkan yardımcılığı, KASDER, Kızılay ve Yeşilay üyelikleri ve Kent Konseyi yönetimleri gibi birçok kuruluşta hizmetlerine devam etmektedir.

  İngilizce bilen Küçükkaptan, Kastamonulu Sibel Hanımla evli olup. 10 ve 15 yaşlarında iki kız çocuk babasıdır.

  Küçükkaptan Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın 21.01.2019 tarihli atama oluru ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreterlik görevine devam etmektedir.
İlgili Duyurular